Rosyjski nauka czy warto

Od kilku lat można zaobserwować wzrost zainteresowania nauką języka rosyjskiego. Dlaczego tak się dzieje, że język rosyjski, dawniej nielubiany teraz powraca do łask? Dlaczego warto uczyć się tego języka? Jest co najmniej kilka powodów.

1. Rosja jest największym krajem na świecie a językiem rosyjskim posługuje się prawie 300 mln ludzi. Rosyjski jest najczęściej używanym językiem wśród języków słowiańskich.  Po rosyjsku porozumiesz się nie tylko na Ukrainie i Białorusi, ale także w Azji Środkowej. Wiele osób z Chin również posługuje się tym językiem.

2.  Chcesz rozpocząć działalność biznesową na Wschodzie? Bez rosyjskiego ani rusz! Rynki wschodnie, ze względu na wielkość kraju oraz jego bogactwa naturalne, stanowią dobre miejsce do inwestycji. Jednak, żeby prowadzić w Rosji poważny biznes, konieczna jest oprócz znajomości zasad etykiety biznesowej, także znajomość języka.

 3.  Masz świadomość, że angielski znają „wszyscy”, a rosyjski mało osób? Jeżeli chesz wyróżnić swoje CV i znaleźć ciekawą pracę, zacznij naukę rosyjskiego. Nie wierzysz, że ten język przyda się w znalezieniu pracy? Zajrzyj na dowolny portal z ogłoszeniami o pracę i w wyszukiwarce wpisz hasło „rosyjski”… .

4.  Lubisz podróżować a Rosja jest kolejnym punktem na twojej liście? A może jesteś pilotem wycieczek? Rosja jest wspaniałym krajem o bogatej kulturze. Można by powiedzieć, że jest to kraj o wielu twarzach. Zobaczysz tu wszystko poczynając od pięknych starych cerkwi przez bogate pałace, a kończąc na fascynującym świecie dzikiej przyrody. Dzięki znajomości rosyjskiego będziesz mógł w pełni docenić kulturę tego kraju, porozmawiać z miejscowymi i dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy. Uwierz, są miejsca na świecie, w których po angielsku się nie porozumiesz 🙂

5.  Cyrylica czyli alfabet, przez osoby nie znające języka często określany mianem „szlaczków”, używany jest także w innych językach słowiańskich – ukraińskim, białoruskim, serbskim, bułgarskim i macedońskim. Może dlatego warto poświęcić trochę czasu, żeby się go nauczyć?