Zapraszamy na szkolenie pt. „Jak zostać tłumaczem przysięgłym j. ukraińskiego – teoria i praktyka”, które dedykujemy kandydatom na tłumaczy przysięgłych języka ukraińskiego.

Egzamin na tłumacza przysięgłego języka ukraińskiego odbywa się w Warszawie dwa razy w roku. Kurs, na których chcemy Państwa zaprosić z pewnością utrwali oraz poszerzy wiedzę przed kolejną edycją egzaminu.

Program naszego kursu obejmuje zarówno teoretyczne jak i praktyczne aspekty przygotowania do egzaminu. Omówione zostaną: pytania i zagadnienia w kilku poprzednich edycji egzaminu, przebieg samego egzaminu, rodzaje dokumentów, zasady sporządzania tłumaczenia uwierzytelnionego, wszelkie niuanse i najczęściej popełniane błędy. Nie zabraknie elementów tłumaczenie ustnego, które często marginalizuje się na studiach filologicznych.

Czas trwania szkolenia: 32 godziny szkoleniowe + przerwy

Termin: 2 weekendy 2-3.12. oraz 9-10.12.2017

Godziny zajęć: 10:00 – ok. 17:30

Miejsce szkolenia: Slavia, ul. Lubicz 22/8, Kraków

Prowadzący: Dawid Gacek – tłumacz przysięgły języka ukraińskiego (od 2011 roku), który na własnej skórze sprawdził jak zdaje się egzamin na tłumacza. Wpisany na listę tłumaczy przysięgłych prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości pod numerem TP/13/11. Absolwent studiów magisterskich na kierunku filologia ukraińska oraz studiów licencjackich na kierunku kulturoznawstwo (specjalność: ukrainoznawstwo) na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Mieszkał i pracował na Ukrainie. Z językiem ukraińskim ma kontakt codziennie, czasem nawet 24h/dobę wykonując tłumaczenia ustne oraz pisemne.

Cena: 1590 zł / 1450 zł (przy wpłacie do 31.10.2017)

Cena obejmuje materiały szkoleniowe oraz przerwy kawowe z poczęstunkiem.

Osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymają certyfikat uczestnictwa.

Literatura obowiązkowa przed szkoleniem: „Kodeks tłumacza przysięgłego”.

Zapisy: biuro@slavia-jezyki.pl

Ilość miejsc na szkoleniu jest ograniczona.

 

Slavia-Centrum Języków Słowiańskich znajduje się 10 minut piechotą od dworca PKP oraz Rynku Głównego, w strefie bezpłatnego parkowania (w weekendy).