kurs-czeskiego-krakow

* Chcę się uczyć języka czeskiego. Kiedy mogę zapisać się na kurs?

Zapisy na kursy grupowe czeskiego rozpoczynamy we wrześniu i styczniu tzn. przed rozpoczęciem nowych semestrów.  Na kursy indywidualne oraz przez Skype można zapisać się w dowolnym terminie.

* Czy trudno nauczyć się czeskiego?

Język czeski należy do grupy języków zachodniosłowiańskich czyli do tej samej grupy do której należy język polski, słowacki oraz języki łużyckie. Z tego powodu w czeskim znajdziemy podobieństwa do polskiego, ale również (a może przede wszystkim!) różnice. Na początku nauka języka idzie w miarę szybko (ze względu na podobieństwa np. w słownictwie), ale „im dalej w las, tym więcej drzew”. W związku z tym trzeba mieć cały czas świadomość, że język czeski to język obcy i jak każdy język wymaga nauki i uwagi.

* Od kiedy uczycie czeskiego?

Czeskiego uczymy od 2006 roku, dlatego możesz nam zaufać – wiemy jak to robić, nauczyliśmy czeskiego setki osób na kursach grupowych, firmowych i indywidualnych; opinie o naszych kursach możesz znaleźć tutaj oraz tutaj. 🙂

* Czy kursy prowadzą lektorzy polscy czy native speakers?

Kursy w Slavii prowadzą zarówno lektorzy polscy (filolodzy) jak i native speakers – w zależności od poziomu oraz rodzaju kursu. Wszyscy lektorzy posiadają doświadczenie w nauczaniu języka czeskiego, ale również cały czas udoskonalają swoje metody pracy.

* Znam trochę czeski. Czy muszę zapisywać się na kurs od podstaw?

Jeżeli uczyłeś się już wcześniej czeskiego, to  zapraszamy na test sprawdzający wiedzę. Na jego podstawie dobierzemy odpowiednią grupę dla Ciebie.

* Co obejmuje cena kursu?

W cenie kursu każdy kursant otrzymuje swoje indywidualne konto na platformie online. Znajdziesz na niej oprócz dziennika zajęć (nie było Cię na zajęciach? Już wiesz co było!) także m.in. dodatkowe testy i materiały do nauki języka. Nasi kursanci mogą również poprosić lektora o konsultacje np. w przypadku nieobecności na zajęciach. Cena obejmuje także certyfikat ukończenia danego poziomu kursu, indywidualną ocenę opisową po każdym semestrze, materiały firmowe.

* Z jakich materiałów będziemy korzystać?

Na zajęciach czeskiego korzystamy z podręcznika (dlaczego używamy podręcznika dowiesz się klikając tu) oraz z materiałów dodatkowych przygotowywanych przez lektorów. Lektorzy dostarczają naszym kursantom materiały w formie drukowanej, a także materiały audio i video, które wykorzystywane są podczas zajęć.

*Nie jestem z Krakowa. Czy prowadzicie zajęcia w innych miastach? 

Zajęcia stacjonarne prowadzimy wyłącznie w Krakowie. Jeśli jesteś spoza Krakowa lub nie możesz dojeżdżać do nas na zajęcia – proponujemy kursy online z lektorem. Kurs prowadzimy przy pomocy profesjonalnej platformy przeznaczonej do nauki języków. Więcej o niej możesz przeczytać tutaj. Na kurs online możesz uczęszczać sam lub w grupie. Więcej informacji o grupowym kursie online przeczytasz tutaj.

* Rozpoczynam kurs czeskiego i chciałbym kupić sobie słownik. Który wybrać z dostępnych na rynku?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz tutaj.