O nas

Centrum Slavia, które powstało w 2007 roku, jest pierwszą tego typu placówką w Małopolsce. Od samego początku naszym celem było propagowanie języków słowiańskich w taki sposób, żeby oprócz nauki języka słuchacze mogli poznawać kulturę i obyczajowość innych krajów słowiańskich.

Kogo uczymy? Z kim współpracujemy?

Do niedawna nasi słuchacze uczyli się języków słowiańskich, kontynuując w ten sposób studia, hobbistycznie albo w celach naukowych. Obecnie, z powodu uwarunkowań nowoczesnego rynku pracy, kształtującego sylwetkę młodego, europejskiego pracownika, nasz słuchacz to często – absolwent kierunków ekonomicznych, prawnik, lekarz, specjalista, menadżer średniego lub wysokiego szczebla lub właściciel firmy. Wszystkie te osoby łączy potrzeba poznania języka na wyższym poziomie niż podstawowy. Slavia to przede wszystkim szkoła językowa, w której uczymy języka czeskiego, słowackiego, rosyjskiego, ukraińskiego, serbskiego, chorwackiego, bułgarskiego, macedońskiego, słoweńskiego i polskiego (Polish for foreigners) na kursach grupowych jak i na zajęciach indywidualnych.

W korporacjach i mniejszych firmach międzynarodowych, działających licznie w Krakowie, jest obecnie ogromne zapotrzebowanie na pracowników władających nie tylko językiem angielskim, francuskim czy niemieckim, ale równocześnie drugim, tzw. niszowym, mniej dotychczas potrzebnym. W Slavii, zaczynając od zera i ucząc się 2 razy w tygodniu, można zakończyć rok szkolny ze znajomością języka na poziomie podstawowym. Wydajemy certyfikaty i zaświadczenia, zachęcając do uwierzenia we własne siły i zapraszając do inwestowania – w swoją karierę i wzbogacenie zakresu kompetencji.  Nasze motto: Bez języków ani rusz!Człowiek, którego wymagania zawodowe skierują do Slavii po pomoc w poszerzeniu znajomości języka, osiągnie pożądany poziom w wymaganym czasie, zależnie od rodzaju kursu, który wybierze. Jesteśmy gotowi zmodyfikować ofertę tak, aby dostosować ją do potrzeb klienta. Ściśle współpracujemy z agencjami rekrutującymi do wielkich, dużych i średnich przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym. Nasz udział w procesie rekrutacji polega na zweryfikowaniu poziomu znajomości języka u kandydata.

Nasza działalność obejmuje również kursy języka polskiego dla obcokrajowców. Przybywają do nas ludzie zza wschodniej granicy, którzy zamierzają osiąść w Polsce na dłużej. Wielu pracowników zza granicy tzw. zachodniej również żyje i pracuje w Polsce interesując się językiem gospodarzy. Dla tej grupy klientów prowadzimy kursy języka polskiego, najczęściej w siedzibach firmowych, ale zajmujemy się też nauczaniem uczeń:lekotr dla wymagających kandydatów. Wtedy, ucząc na prywatnych zajęciach, intensywnie lub tradycyjnie, kładziemy nacisk na realizację konkretnych wymagań danej osoby.

Oprócz zajęć stacjonarnych dla osób spoza Krakowa lub dysponujących małą ilością czasu prowadzimy także zajęcia przez Skype.

Poza nauczaniem języków odrębną gałąź naszej działalności stanowią tłumaczenia. Wykonujemy tłumaczenia zwykłe oraz przysięgłe (uwierzytelnione) a także ustne w różnych parach językowych.

Współpracujemy z czeskim oraz słowackimi wydawnictwami wydającymi podręczniki do nauki języka czeskiego i słowackiego, które można zakupić w naszej księgarni.

Jesteśmy centrum egzaminacyjnym TELC – przeprowadzamy międzynarodowe egzaminy poświadczające znajomość języka.

W naszym Centrum kształcimy lektorów oraz tłumaczy – organizujemy warsztaty oraz przyjmujemy na staże.

 

Masz pytania?

Wstąp do nas: ul. Lubicz 22/8, Kraków

Napisz: biuro@slavia-jezyki.pl

Zadzwoń: +48 507-487-201

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania 🙂