kurs-slowackiego-krakow* Chcę się uczyć języka słowackiego. Kiedy mogę zapisać się na kurs?

Zapisy na kursy przyjmujemy przed rozpoczęciem każdego semestru czyli we wrześniu oraz w styczniu/lutym. Na kursy indywidualne oraz przez Skype można zapisać się w dowolnym terminie.

*Jak często odbywają się kursy grupowe?

Ponieważ większość osób uczęszczających na kursy do Slavii, to osoby czynne zawodowo, dlatego kursy grupowe słowackiego prowadzimy w systemie „dla zapracowanych”. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych i trwają 120 minut. Na kursie realizowany jest ten sam materiał co na kursie grupowym standardowym (zajęcia 2x tyg. 90 min), jednak maksymalna ilość osób w grupie wynosi 5.

* Czy słowacki jest łatwiejszy od czeskiego?

Słowacki, czeski oraz polski reprezentują grupę języków zachodniosłowiańskich. Oznacza to, że między nimi spotkamy zarówno podobieństwa jak i różnice. Wiele osób znających czeski i słowacki uważa, że słowacki jest łatwiejszy (np. ze względu na odmianę rzeczownika, która jest bardziej zbliżona do polskiego). Język słowacki poza tym określany jest mianem „słowiańskiego esperanto”, ponieważ jest całkiem dobrze rozumiany przez innych Słowian.

* Czy znając słowacki zrozumiem Czechów?

Mimo, że pomiędzy czeskim i słowackim również występują różnice, to znajomość dwóch języków słowiańskich (polskiego oraz słowackiego) zdecydowanie ułatwia kontakt z Czechami. Słowacy rozumieją Czechów a Czesi Słowaków. Najlepszym przykładem tego jest fakt, że bardzo często filmy na Słowacji są wyświetlane z dubbingiem lub napisami w języku czeskim.

* Czy kursy prowadzą lektorzy polscy czy native speakers?

Kursy w Slavii prowadzą zarówno lektorzy polscy (filolodzy) jak i native speakers – w zależności od poziomu oraz rodzaju kursu. Wszyscy lektorzy posiadają doświadczenie w nauczaniu języka słowackiego.

* Co obejmuje cena kursu?

W cenie kursu każdy kursant otrzymuje swoje indywidualne konto na platformie online. Znajdziesz na niej oprócz dziennika zajęć (nie było Cię na zajęciach? Już wiesz co było!) także m.in. dodatkowe testy i materiały do nauki języka. Nasi kursanci mogą również poprosić lektora o konsultacje np. w przypadku nieobecności na zajęciach. Cena obejmuje także certyfikat ukończenia danego poziomu kursu, indywidualną ocenę opisową po każdym semestrze, materiały firmowe.

* Z jakich materiałów będziemy korzystać?

Na kursie słowackiego korzystamy z podręcznika (dlaczego dowiesz się klikając tu) oraz z materiałów dodatkowych przygotowywanych przez lektorów. Lektorzy dostarczają naszym kursantom materiały w formie drukowanej, a także korzystają z materiałów audio i video.