Jak uczymy?

Po pierwsze – komunikacja

Wiemy jak ważna dla osób uczących się języka jest swobodna komunikacja, dlatego od samego początku na zajęciach aktywujemy uczniów, aby jak najwięcej mówili. W tym celu stosujemy różne ćwiczenia – dyskusje, pracę w grupach, wykonywanie zadań. Od samego początku wprowadzamy mówienie, czytanie, słuchanie i pisanie. Często pracujemy na autentycznych tekstach – m.in. tekstach z gazet i książek, reklamach, oryginalnych nagraniach audio, a także nagraniach video.

Po drugie – gramatyka

Zależy nam na tym, żeby nasi uczniowie nie tylko porozumiewali się bez problemów w języku obcym, ale również, żeby robili to poprawnie, dlatego właśnie na naszych zajęciach uczymy zasad gramatycznych. Ponieważ wiemy, że niektórzy gramatyki nie lubią :-), staramy się, aby jej nauka była atrakcyjna. W tym celu często ćwiczymy ją m.in. przy pomocy gier czy dialogów, tak abyś jak najszybciej zaczął używać konkretnych zasad w praktyce.

Po trzecie – słownictwo

Czy zdarzyło Ci się, że nie umiałeś czegoś powiedzieć w języku obcym, bo brakowało Ci słów? No właśnie… Ćwiczenie słownictwa to podstawa! Wiemy o tym i nie zaniedbujemy tego aspektu nauki. Powtarzamy słówka regularnie przy pomocy krzyżówek, wykreślanek, tłumaczenia zdań, wypracowań itp.

Po czwarte – ćwiczenia 

Chcemy uczyć nowocześnie, dlatego też każdy z naszych słuchaczy ma dostęp do platformy online, na której udostępniamy dodatkowe ćwiczenia. Możesz je robić czekając w kolejce u dentysty, w autobusie albo w każdej innej wolnej chwili – wystarczy tylko urządzenie z dostępem do internetu 🙂

Po piąte – zadania

Zawsze zadajemy pracę domową, którą również zawsze sprawdzamy. Dzięki temu dodatkowo powtarzasz i utrwalasz materiał, a także uczysz się na własnych błędach 😉 Jeśli chcesz, to w Slavii możesz również poczytać czasopisma i gazety w języku, którego się uczysz.